141 - 160 av 340
1...789...17 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 28 augusti 1999

Klubbad för

RING, 18K vitguld med åttkantslipade diamanter ca. 0.50 ct., stl 16 mm

Utrop: 2 500 kr

RING, 18 guld med odl pärlor, stl 15 3/4mm

425 kr

Utrop: 400 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld med briljanter ca. 0.21 ct. stl 16mm

Utrop: 1 900 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld med briljanter ca. 1.30 ct. ca. TW(F-G)-W(H)/VS, hjärta, gjort av Peter Gustavsson, vikt 9.0 g

Utrop: 10 500 kr

Klockor Movado

MOVADO damur 18K vitguld vikt 29.0 g med 29 diamanter ca 0.60 ct

Utrop: 5 000 kr

RING, 18K vitguld med 3 briljanter ca. 1.10 ct. ca. W(H)/SI, stl 17 3/4mm

Utrop: 10 000 kr

RING, 18K guld med vita stenar, stl 17 3/4mm vikt 3.0 g

300 kr

Utrop: 400 kr

ARMRING, 18K guld, D= 6.1x5.2cm, B=1.1cm, vikt 31.0 g

2 200 kr

Utrop: 2 500 kr

BROSCH, ARMRING, silver och metall, 3 delar

300 kr

Utrop: 400 kr

COLLIER 18K vikt 34.0 g bismark längd 42 cm

2 900 kr

Utrop: 2 700 kr

COLLIER 18K vikt 36.3 g 3-färgat guld längd 42.5 cm

Utrop: 2 900 kr

COLLIER 18K vikt 21.7 g guld i olika färger längd 44 cm

Utrop: 1 700 kr

ÖRHÄNGEN 18K vikt 8.5 g med 6 diamanter 8/8 0.06 ct

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

PÄRLRING 18K vikt 3.4 g odlad pärla stl. 17 mm

425 kr

Utrop: 500 kr

SET: RING, COLLIER, ÖRHÄNGEN, 18K guld med 180 briljanter ca. 1.80 ct., 15 rubiner ca. 10.80 ct., vikt 21.0 g

Utrop: 16 000 kr

KEDJA 18K vikt 88.0 g med gastuber i guld, L= 60 cm, handgjord ankarmodell

Utrop: 6 700 kr

PÄRLCOLLIER odlade 7.5 mm 51 barocka pärlor silverlås längd 46 cm

2 000 kr

Utrop: 1 800 kr

PÄRLCOLLIER odlade pärlor 6.4 mm längd 90 cm utan lås

Utrop: 2 400 kr

LAPPSKEDAR silver 12 st stämplade 1937-1962

1 900 kr

Utrop: 1 400 kr

HÄNGE / KEDJA, silver förgylld, camé

Utrop: 1 500 kr