Avslutad | Pant – Tisdag 21 januari 2020
Klubbad för
RING, 18K, vitguld, Ø18¼, diamanter 2x ca 0,12ct brilj, 2x ca 0,03ct brilj, 10x 0,01ct (rosensten), brv 9,5g
Klockor Waltham
WALTHAM, American Waltham Watch Co, savonett, 39 mm, 14K två boetter, mönstrad, litet monogram, små bucklor, romerksa index, liten sekundvisare, ankargång, Safety Barrel, nr: 7605159 mod. 1890, boett nr: 708270, brv 50g
RING, 18K Vitguld, med briljantslipade diamanter 2xca0,05ct, tot. 0,10ct enligt gravyr Ø17½ 2,6g
LJUSSTAKAR, ett par, Silver S830, Eric Löfman (MEMA 2011), H: 16 cm, brv 503g, små repor.