Avslutad | Pant – Tisdag 30 oktober 2018
Ring Silver 925 Design BJØRG Big Nestmed 4st rosenslipade diamanter totalt ca 0,20ct (något skev skena) Ø 17 12,2g
Mormorsur 14K (en boett) Nr: 59571-45 inre (lock) metall, ställknapp. Ø 34mm 29,3g brutto. Defekt.
Fickur 18K i ytterboett nr: 49768, innerboett metall nr: 49768. Graverad i boetterna. Monogram ytterboett. Defekt ur och fjäder. Ställknapp. Uret går ej. Bucklor och repor. Ø ca 50mm 87,8g brutto.
Parti Guld 18K 33,0g Defekt, 2 Råmetallbitar, 2 skeva Ringar, Armband Bismark def lås, stelt Armband defekt.
Ring Silver 925 med diamanter 5 x ca 0,09ct Totalt 0,15ct enligt gravyr Graverad Ø 16¾ 2,0g
Parti Silver 925 32,9g Armband pansar med platta graverad, Halskedja Pansar defekt ögla.