21 - 40 av 226
123...12 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 8 september 2018

Klubbad för

LAPPONIA, örhängen, sterlingsilver Björn Weckström, Finland 1973, stift, höjd 6,3 cm, ´vikt 24,5 g, saknar snurrebusar.

950 kr

Utrop: 900 kr

LAPPONIA, stelt armband, Darinas Jewellery, sterlingsilver, Björn Weckström, Finland 1972, 5,9 x 4,3 cm, vikt 37 g.

1 900 kr

Utrop: 1 100 kr

LAPPONIA, brosch, sterlingsilver, Björn Weckström, Finland 1970, längd 4,5 cm, vikt 19 g.

400 kr

Utrop: 500 kr

LAPPONIA, collier, sterlingsilver, Finland 1993, längd 45 cm, vikt 126 g.

5 200 kr

Utrop: 4 000 kr

LAPPONIA, örhängen, Southern Triangle, sterlingsilver Björn Weckström, Finland ca 1970, stift, diameter 2 cm, vikt 8,7 g.

700 kr

Utrop: 600 kr

BVLGARI, enstensring, platina, Marryme, referensnummer AN852740, briljantslipad diamant 0,71 ct, River(D)/VS1, inskription GIA 14228701, stl 52 (16,5 mm), vikt 8,7 g, Bvlgari diamond report 0042893, originaletui.

35 000 kr

Utrop: 39 000 kr

HELALLIANSRING, 18K guld, 25 briljantslipade diamanter ca 0,75 ctv, ca TW(G)/VS-SI, stl 16,75 mm, vikt 2,8 g.

Utrop: 6 200 kr

HELALLIANSRING, 18K vitguld, 25 briljantslipade diamanter ca 0,75 ctv, ca TW-W(G-H)/VS-SI, stl 16,75 mm, vikt 2,7 g.

Utrop: 6 200 kr

STRÖMDAHL, enstensörhängen, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW/VS-SI, vikt 1,3 g, stift, ena diamanten med nagg på kuletten.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

GEORG JENSEN, örhängen, sterling silver, modell 425b, vikt 3,5 g, originaletui.

425 kr

Utrop: 400 kr

GEORG JENSEN, örhängen, förgylld sterling silver, modell 425b, vikt 3,7 g, saknar snurrebussar.

300 kr

Utrop: 350 kr

GEORG JENSEN, ring, förgylld sterling silver, modell 425b, stl 15,75 mm, vikt 6,4 g, originaletui.

600 kr

Utrop: 700 kr

GEORG JENSEN, örhängen, sterling silver, modell 1999, tulpaner, vikt 11,1 g, clips, originaletui.

Utrop: 700 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 27 baguetteslipade diamanter, ca 1,60 ctv, ca TW(G)/VS1, en diamant SI1, stl 18+ mm, vikt 10,7 g, en diamant med nagg på kuletten.

Utrop: 12 600 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 15 briljantslipade diamanter ca 0,23 ctv, ca TW(G)/VS, stl 16,5 mm, vikt 4,5 g.

Utrop: 3 400 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,41 ct, ca TW(G)/SI1, 12 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-W(G-H)/VS, stl 16,5 mm, vikt 6,0 g.

Utrop: 11 000 kr

PIERRE D'ARGENT, ring, sterlingsilver, cabochonslipad kalcedon, stl 17,25 mm, vikt 15,0 g

600 kr

Utrop: 700 kr

GEORG JENSEN, armband, sterlingsilver, nr 170, design Nanna Ditzel, längd 17,5 cm, efter 1945, vikt 28,6 g, svensk kontrollstämpel.

Utrop: 2 600 kr

CARTIER, ring, platina, C DE Wedding Ring, briljantslipad diamant 0,03 ct, ca TW/VS, stl 56 (17,75 mm), vikt 5,4 g.

7 700 kr

Utrop: 8 600 kr

GEORG JENSEN, stelt collier, sterlingsilver, öppen, modell 23A, design Ove Wendt, vikt 104,5 g.

Utrop: 4 000 kr