Avslutad | Valentin – Lördag 10 februari 2018
HÄNGE, 14K vitguld, granater ca 0,5 ct, briljantslipade diamanter ca 0,07 ctv, hjärta, höjd 2,6 cm, vikt 2,9 g.
HÄNGE/KEDJA, 18K vitguld, ovalslipad tanzanit 1,30 ct, briljanter 0,30 ctv, ca W/SI, längd 45 cm, vikt 3 g.
RING, 18K roséguld, ovalslipad morganit 1,57 ct, 2 briljantslipade diamanter 0,40 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 17,00 mm, vikt 3,9 g.
OLE LYNGGAARD, lås, Globe, 18K vitguld, arbetad yta,14,6 mm, nyckelhänge 18K vitguld, onyx, briljanter, längd 46 cm, vikt 40,5 g.
TENNISARMBAND, 18K guld, 57 briljantslipade diamanter ca 1,14 ctv, ca TW-W/VS längd 17,5 cm, vikt 9,7 g.
OLE LYNGGAARD, armband, grått läder, hänge 14K guld, hjärta, arbetad yta, vikt 3,8 g, längd 37 cm.
OLE LYNGGAARD, armband, rött läder, Sweet drops, Blonde, 18K vitguld, 6 briljanter ca 0,06 ctv, ca TW/VS.
RING, 18K roséguld, 18 baguetteslipade diamanter, 34 briljantslipade diamanter 1,50 ctv, ca TW-W/VS, stl 17,00 mm, vikt 6,9 g.
RING, 18K vitguld med 36 rubiner 1,05 ctv 91 briljanter 0,53 ctv, W/VS, storlek 17,5 mm
ARMBAND, 18K guld, hjärta, briljantslipade diamanter 0,10 ctv, ca W/VS, längd 16/17,5/19 cm, vikt 1,8 g.
ÖRHÄNGEN, 18K roséguld, hjärtan, briljantslipade diamanter 0,70 ctv, ca TW-W/SI, vikt 2,3 g.
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 8 smaragder 0,32 ctv, 8 briljantslipade diamanter 0,27 ctv, ca TCr-Cr/SI, huggies, höjd 1,6 cm, vikt 3 g.
HÄNGE/KEDJA, 18K roséguld, delvis svartrodinerat, hjärta, rubiner ca 3,40 ctv, 5 briljanter ca 0,06 ctv,
RING, 18K guld, hjärta, rubiner ca 2,00 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,70 ctv, ca W-Cr/SI-P, stl 17,25 mm, vikt 5,6 g, diamanter och rubiner med nagg och mindre skador.
ALLIANSRING, 18K guld, 9 briljantslipade diamanter ca 1,10 ctv, ca TW-Cr(G-J)/SI-P, stl 18 mm, vikt 3,7 g.
TENNISARMBAND, 18K roséguld, 51 briljantslipade diamanter ca 2,05 ctv, doserade, ca TW-TCa(G-K)/SI-P, justerbar längd, vikt 7,3 g.
RING, 18K roséguld, briljantslipade diamanter ca 1,86 ctv, ca TW-TCr(G-I)/SI-P, stl 17 mm, vikt 6,9 g, ett fåtal diamanter med nagg.