Avslutad | Pant – Tisdag 5 september 2017
Klubbad för
Silverbestick fransk lilja två olika modeller, 5st (3 med gravyr), brv 340,6g, 210mm-247mm
Pokal i svenskt stämplat silver, 218g, 13cm, gravyr H K H hertigen af Östergötland Oscar Fredrik till Hj. Areshoug 1870
Pokaler 3st med namngarvyr, 1 liten pokal med vinst gravyr , 238,5g svenskt stämplat silver
Tissot Saphire, armbandsur / damur, 18K, manuell, 16mm, safirglas, urtavla något missfärgad, svart läderarmband 16-19,5cm, små repor boett, krona utbytt
Collier i silver med stenar i olika färger, S835, 31,8g, 40cm, svensstämplat, med kistlås, i ask