Avslutad | Pant – Tisdag 11 april 2017
Klubbad för
Armbandsur Omega Constellation, guld/stål, quartz, Ø32mm, ca 19cm, dag, datum, safirglas, integrerad originallänk (helstav), länknr: 1448/431, aning skevt viklås, repig boett och länk
Hänge 18K brv 5,1g tvåfärgad med odlad pärla ca Ø12mm och diamanter 31xca0,008ct, slitage
Örhängen 1 par 18K brv 8,1g med odlad pärla ca Ø10-12mm och diamanter totalt 2xca0,10ct, ostämplade
Armring 21K brv 54,1g Ø6cm, stel, med stenar och odlade pärlor, defekt, en del stenar saknas, skev
Armbandsur Exacta 14K i boett, manuell, Ø17mm, brv 19,2g, double armlänk 20cm (reglerbar storlek), skev, repigt glas, bruksslitage