Halscollier 2st 14K brv 44,6g, slitna lås, repor och små bucklor
Utrop: 10 400 kr
Parti Guld 14K brv 6,0g defekt, ostämplat
Utrop: 1 400 kr
Ring S925 2,4g med stenar, defekt
Utrop: 50 kr
Medaljong 18K 4,5g, öppningsbar, små repor
Ringar 3st 18K brv 11,4g med liten diamant, skevt och graverat
Utrop: 3 400 kr
Ring 23K Ø19½ 5,7g med sliten gravyr, skev
Utrop: 2 200 kr
Parti Guld 14K brv 6,0g, slitet och skevt
Parti Guld 18K brv 24,7g med stenar och pärlor, defekt, skevt, med gravyr
Utrop: 7 200 kr
Halskedja Venezia vitguld 18K 6,2g 42,5cm
Utrop: 2 400 kr
Ring 18K Ø17 3,6g vitguld med diamanter 3xca0,23ct
Utrop: 1 800 kr
Örhängen 1 par 18K 1,9g med odlade pärlor, snurrstopp
Utrop: 300 kr
Hänge 18K brv 2,0g vitguld med odlad pärla och små diamanter 6xca0,01ct
Utrop: 450 kr
Hänge 18K 1,2g tvåfärgad med diamant 1xca0,01ct
Utrop: 550 kr
Minnesmynt S925 27,0g "Ändrad Successionsordning 1980"
Utrop: 125 kr
Minnesmynt S925 16,0g "Skogens år 1985", ärjad
Utrop: 75 kr
Minnesmynt S925 16,0g "Nya Sverige Delaware" 1988
Minnesmynt S925 16,0g "Sveriges Riksdag" 1983, oxiderad
Ring 14K 7,2g med diamant och pärla, skev och bucklig
Utrop: 1 600 kr
Ring 18K Ø17 3,4g vitguld med sten
Tisdag 11 apr 2017