361 - 380 av 2 175
1...181920...109 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 6 december 2016

Klubbad för

Fat, 2 små fat, S800 36,9g

Utrop: 175 kr

Såsslev, med träskaft, skadat S800 72,7g

150 kr

Utrop: 200 kr

Skedar, 2st graverade S800 96,2g

Utrop: 400 kr

Skedar, 4st graverade, S800 69,9g

Utrop: 300 kr

Kaffeskedar, Rosenholm, 12st 120mm 187,3g

650 kr

Utrop: 800 kr

Skedar, 3st okänd modell, graverade, S800 140mm 54,2g

Utrop: 250 kr

Sax, S800 32g

225 kr

Utrop: 225 kr

Bordsskedar, 3st Vasa S800 182mm 105,1g

Utrop: 600 kr

Matkniv, Vasa 222mm 71,1g

Utrop: 250 kr

Kaffeskedar, 3st Vasa S830 122mm 38,1g

200 kr

Utrop: 150 kr

Matgafflar, 8st Vasa 203mm 386,8g

Utrop: 2 200 kr

Matknivar, 5st Vasa 235mm 423,2g

Utrop: 1 800 kr

Bestick, 12st kaffeskedar, 1 tårtspade, 1 tårtgaffel, graverade, Finskt Silver 830 273g i eti

Utrop: 1 700 kr

Kaffeskedar, 7st Snäck S800 142mm 130,4g

450 kr

Utrop: 550 kr

Efterrättsgafflar, 10st Snäck, skeva, S830 160mm 378,1g

Utrop: 1 600 kr

Matskedar, 10st Snäck, S830 186mm 421,9g

Utrop: 1 800 kr

Bordsgafflar, 14st Snäck, något skadade, S830 222mm 949,1g

Utrop: 4 000 kr

Knivar, 2st, skador, 226mm S830 bruttovikt: 299,8g

Utrop: 550 kr

Matskedar, 14st Snäck, 199mm S830 969g

Utrop: 4 000 kr

Dalahäst, i trä, sent 1800-tal, små skador

1 500 kr

Utrop: 1 200 kr