601 - 620 av 1 430
1...303132...72 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 24 september 2013

Klubbad för

Armband 21K graverad platta 8,4g

Utrop: 2 300 kr

Halscollier 21K 42cm 49,7g

Utrop: 13 200 kr

Halscollier 21K 57cm utan öppning 27,5g

6 100 kr

Utrop: 7 300 kr

Örhängen ett par 21K 11g

2 400 kr

Utrop: 2 900 kr

Armring med ring 21K reglerbar 7,5g

Utrop: 2 000 kr

Broscher 9st tre skadade oädel metall

50 kr

Utrop: 75 kr

Tårtspade silver/stål i ask

150 kr

Utrop: 150 kr

Parti silver skadat 8,8g

25 kr

Utrop: 75 kr

Grafiska blad 3st i mapp (Acke Oldenburg, Nils G. Stenqvist och Gösta Gierow)

175 kr

Utrop: 75 kr

Grafiska blad 3 st okänd konstnär, 42,5x34cm PT, 28,5x38cm HC 17/XXVI, 26,5x36cm 2/XX, oinramade, fläckiga

25 kr

Utrop: 75 kr

Litografi sign Ragnhild Ahlén-85 nr 11/50, i fläckig passepartout

Utrop: 75 kr

Konst Affisch

Grafiska blad 3 st i mapp (Gösta Gierow 60/150, Acke Oldenburg 60/125, Nils G. Stenqvist 60/125)

150 kr

Utrop: 75 kr

Gouache sign Monica Lorentson (1940-), marint motiv ca70x110cm, inramad, ram något skadad

450 kr

Utrop: 700 kr

Färglitografi ,Olle Baertling "Nonfigurativ" X/XXV ca 95,5x 49cm, glas och ram

12 400 kr

Utrop: 8 500 kr

Oljemålning på duk, 36,5x52cm,förgylld ram, sliten

125 kr

Utrop: 325 kr

Färglitografi, Olle Baertling 269/300 ca 17x33cm glas och ram

5 100 kr

Utrop: 2 200 kr

Färglitografi Olle Baertling 200/300 , 27x18cm, Komposition med diagonaler, glas och ram

3 700 kr

Utrop: 2 200 kr

Oljemålning på pannå sign. Rob Johansson 1952, 38,5x53,5cm , sliten ram

50 kr

Utrop: 75 kr

Konst Tryck

Etsning, Rembrandt 1641, "Cottage and haybarn", 13x32cm, senare avdrag, glas och ram

1 800 kr

Utrop: 150 kr

Konst Tryck

Etsning, Rembrandt 1639, senare avdrag, 21,5x16,5cm, glas och ram

900 kr

Utrop: 150 kr