81 - 100 av 301
1...456...16 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 2 april 2011

Klubbad för

must de CARTIER, VLC, Ref nr. 590003, Serie nr. 022715, herrur, 30 mm, förgyllt silver, quartz, mineralglas, integrerat läderband, originalspänne i doublé, ca 1990, box.

Utrop: 4 500 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 562, Serie nr. 23823078, Ref nr. JD 166.002, Boett nr. 166.002, herrur, 34 mm, doublé, datum, skadad urtavla, skadad boett, originallänk (skadad), ca 1966.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

OMEGA, damur, 14 x 18 mm, Cal 484, Serie nr. 25425204, Boett nr. 8101 987094, 18K guld, manuell, plexiglas, integrerad originallänk, längd 161-164 mm, totalvikt 38 gram, ca 1967.

Utrop: 7 900 kr

Klockor Maurice Lacroix

MAURICE LACROIX, Pontos, Réserve de Marche, Cal ETA 2897, Ref nr. PT 6088, Boett nr. AM63050, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, gångreservindikator, glasbaksida, originallänk, viklås, cert, september 2009, box.

Utrop: 8 500 kr

OMEGA, Seamaster (150m/500ft), Aqua Terra, Cal 1538, Serie nr. 90690729, PIC nr. 2517.50.00, Ref nr. ST 396.1113, Boett nr. 196.1113, herrur, 39,2 mm, stål, quartz, safirglas, datum, skadad boett, originallänk, viklås, Ref nr. 1575/898, ca 2007, box, ytterkartong.

7 600 kr

Utrop: 7 500 kr

CERTINA, 1888, herrur, 34 mm, Ref nr. 176.9103.68, 18K guld, quartz, safirglas, liten sekundvisare, gravyr, läderband, originalspänne, ca 2004, box, ytterkartong.

Utrop: 3 500 kr

OMEGA, Ladymatic, Cal 661, Serie nr. 20575814, Ref nr. BA 551.0012, Boett nr. 551012, damur, 18 mm, 18K guld, manuell, safirglas, skadad urtavla, ca 1963.

1 300 kr

Utrop: 1 400 kr

Klockor Gucci

GUCCI, damur, 17 x 18,5 (28,5) mm, Ref nr. 2305 L, Boett nr. 0121288, stål, quartz, safirglas, integrerad originallänk, viklås, ca 2004.

Utrop: 1 900 kr

Klockor Ebel

EBEL, Discovery, Cal 83, Serie nr. 1663, Ref nr. 183913, herrur, 38 mm, stål/guld, quartz, safirglas, datum, integrerad originallänk, viklås, cert, januari 1988.

Utrop: 9 900 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Date, Ref nr. 69173, Serie nr. 8682814, Cal 2135, Verk nr. 357520, Boett nr. 69000A, damur, 26 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, skadad urtavla, Jubileelänk, viklås, Ref nr. 62523D.18-I11/468 B, ca 1985.

Utrop: 16 000 kr

DAMUR, 10 x 30 mm, 18K vitguld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, formverk, diamantkrans, 46 åttkantslipade diamanter, ca 0,95 ctv, några diamanter skadade, integrerad länk, längd 176 mm, totalvikt 14,0 gram, ca 1940.

Utrop: 4 600 kr

must de CARTIER, Tank, Cal 66, Ref nr. 3 66001, Boett nr. 65094, damur, 20,5 x 20 (28) mm, förgyllt silver, quartz, mineralglas, läderband, originalspänne, ca 1990.

Utrop: 4 900 kr

C. F. LAURINS SÖNER, Stockholm, mormorsur, 32 mm, Boett nr. 80741, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, defekt, innerlock i 14K guld, monogram, bucklor, ca 1910.

Utrop: 1 400 kr

FICKUR, 53 mm, Boett nr. 44162, 18K guld, ankargång, skadad urtavla, boett signerad A.F & Ce, innerlock i 18K guld, monogram, bucklor, ca 1905.

9 600 kr

Utrop: 5 900 kr

FICKUR, 49 mm, Boett nr. 148764, 18K guld, ankargång, skadad urtavla, motiv "riksvapen", bucklor, ca 1900.

2 700 kr

Utrop: 2 700 kr

LONGINES, mormorsur, 36,5 mm, Boett nr. 1113437, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, monogram, bucklor, ca 1900.

1 800 kr

Utrop: 1 100 kr

CERTINA, DS (330 m/1000 ft), Cal 7750, Ref nr. 674.7128.42.61, Boett nr. 10470.BB.TKP, kronograf, herrur, 42,5 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, glasbaksida, originallänk, viklås, Ref nr. 61003 TKP, gummiband, viklås, cert, juli 2009, box, Limiterad och numrerad (nr. 465/1888).

6 900 kr

Utrop: 6 900 kr

Klockor Oris

ORIS, Williams F1 Team, Cal 635 (ETA 2836-2), Ref nr. 635.7560.41.64.MB, Boett nr. 24-36661, herrur, 40,5 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, glasbaksida, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 30.20.41/8.25.01, cert (ej ifyllt), ca 2009, box, ytterkartong.

Utrop: 4 900 kr

SEIKO, Scuba Divers (200m), Cal 7S26, Serie nr. 591184, Ref nr. SKX779K, Boett nr. 7S26-0350, herrur, 42,5 mm, stål, automatisk, hardlexglas, dag, datum, originallänk, viklås, Ref nr. 49X8-G.C, ca 2006.

Utrop: 1 600 kr

CARTIER, Tank Francaise, Cal 057, Ref nr. W 50002N2, Boett nr. 2385/790006CD, damur, 20,5 x 18,5 (25) mm, 18K guld, quartz, safirglas, originallänk, viklås, cert, december 2003, box, ytterkartong.

Utrop: 59 000 kr