1321 - 1340 av 1 699
1...666768...85 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 26 oktober 2010

Klubbad för

Pantvaror Kamera

Kamera, 1st Kamerahus Nikon D300 sn:3134576 1st Objektiv Nikon dx 18-55mm sn:12479273, 1 st Objektiv Nikon dx 55-200mm sn:1521427, 1st Blixt Speedlight SB-600 sn:2085597, i fotoväska med kablage och tillbehör

9 800 kr

Utrop: 10 000 kr

Ljusstakar, ett par i italienskt silver, höjd:12,5cm

1 000 kr

Utrop: 1 500 kr

Ljusstakar, ett par i mässning och marmor, graverade, brännförgyllda delvis bortputsat, höjd:16cm

Utrop: 1 800 kr

Dosa, i silver med Camè i sten , förgylld insida, Höjd:3,5cm

Utrop: 3 000 kr

Tavla, Litografi, sign:Elis Rydberg, man på häst, HC XXVI/XXX, 45x53cm

400 kr

Utrop: 700 kr

Tavla, Blandteknik, sign:J Maki , gårdfarihandlerskan karna, 46x32cm

Utrop: 400 kr

Figurin, B&G , Fiskargumma , Höjd:21cm

650 kr

Utrop: 1 000 kr

Mask, Afrikansk i trä 50cm

550 kr

Utrop: 300 kr

Mask, Afrikansk i trä 32cm

550 kr

Utrop: 300 kr

Träfigurer, 2st , huvuden 17cm

225 kr

Utrop: 300 kr

Masker, 2st Masker 23cm och 33cm, 1st träfigur spjut saknas 38cm

225 kr

Utrop: 300 kr

Tavla, Olja på duk , sign A Öström , tussilago och vide ,16x19cm

1 000 kr

Utrop: 500 kr

Tavla, Olja/Akryl på pannå,monogram sign: D H, landskap, 9x12,5cm

100 kr

Utrop: 300 kr

100 kr

Utrop: 300 kr

Kniv, J.Marttini finland , med fodral, 27cm

550 kr

Utrop: 250 kr

Tavla, Olja på pannå, sign:Sigge Ljungberg, Vintervy med villor, 23x52cm

2 900 kr

Utrop: 2 000 kr

Tavla, Olja på duk, sign: Sigge Ljungberg, lanthandel, 28,5x38cm

2 200 kr

Utrop: 2 000 kr

Tavla, Olja på pannå, sign: R. Thegerström Paris 1885, Flicka helfigur, 53x37cm

32 500 kr

Utrop: 8 000 kr

Tavla, färglitografi, sign:Ola Billgren -71, 13/325, 39x51cm, glas saknas

325 kr

Utrop: 400 kr

Tavla, Litografi , sign:Lars Norrman, Två ryttare, 75/360, 44x54cm

225 kr

Utrop: 300 kr