661 - 680 av 1 260
1...333435...63 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 19 januari 2010

Klubbad för

Örhängen, ett par 14K med Pärla och små diamanter 2,7g

500 kr

Utrop: 475 kr

Örhängen, ett par 18K med blå stenar (rispor) och diamanter 4xca0,03ct, 6xca0,01ct 2,8g stift, en stopper ej guld

1 100 kr

Utrop: 850 kr

Parti guld, 18K 4,0g skador, gravyr

Utrop: 800 kr

Lorjnett, (skadad) med Halskedja Pansar 62cm Silver

275 kr

Utrop: 125 kr

Hänge/Brosch, Camé silverinfattning med Markasiter 46mm , Halskedja Pansar 52cm

275 kr

Utrop: 200 kr

Hänge, Skytten 18K Ø14mm 2,1g

Utrop: 550 kr

Örhängen, ett par med små diamanter 18K 2,2g stoppers saknas

Utrop: 450 kr

Ringar, 2st 18K med blomdekor i vita stenar Ø17 3/4, 18 2,8g en skev

Utrop: 575 kr

Hängen, /Berlocker 6st 18K, 4st med Pärlor, 1st Ängel, 1st Hjärta 3,6g

Utrop: 950 kr

Ring, 18K med små diamanter Ø18 2,9g

Utrop: 850 kr

Ringar, 2st 14K en genombruten Meandermönster Ø17 3/4, en med lila och vita stenar (skev) 4,6g

Utrop: 700 kr

Pantvaror Övrigt

Pärlcollier, med förgyllt silverlås 42cm Øca63-64mm behöver träs om

450 kr

Utrop: 600 kr

Pantvaror Övrigt

Pärlcollier, med förgyllt silverlås 47cm Øca56-59mm

325 kr

Utrop: 300 kr

Halskedja, Kejsar 64cm 18K ( modell utan lås) 32,9g

Utrop: 7 600 kr

Ring, Lordring 18K med 2 diamanter tot ca0,19ct, skadad, Ø17 1/2 9,6g

1 800 kr

Utrop: 2 100 kr

Halskedja, 18K Pansar 52,5cm 24,6g

Utrop: 5 700 kr

Halskedja, Singapore 40cm, Hänge mönstrat 18& 21K 2,6g

Utrop: 650 kr

Ringar, 2st 18K en med sten, gravyr skador, Ø 16 17 3/4. 6,3g

Utrop: 1 300 kr

Ring, Slät 18K Ø17 8,0g

Utrop: 1 800 kr

Ring, 18K med grön/turkos sten Ø 16. 6,1g

Utrop: 1 500 kr