721 - 740 av 948
1...363738...48 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 16 april 2009

Klubbad för

Pantvaror Övrigt

Skål på fot, Kosta, sign L.Bauer Limited edition 1979, höjd ca 15,5cm

425 kr

Utrop: 375 kr

Pantvaror Övrigt

Kanna i keramik, design Stig Lindberg, höjd ca 10cm

225 kr

Utrop: 200 kr

Pantvaror Övrigt

Diverse guld, 14K. Vikt 36,79g

Utrop: 6 000 kr

Pantvaror Övrigt

Diverse guld 18K. Vikt 5,9g

Utrop: 1 100 kr

Pantvaror Övrigt

Tavla litografi, M.Pyk, nr 19/250, ca 25x32cm

1 200 kr

Utrop: 1 000 kr

Pantvaror Övrigt

Tavla i tenn, på träplatta, R.Lindblom, ca 28x43cm (dedikation a tergo)

150 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

Tesamovar i mässing (skador, delar saknas), höjd ca 55cm

200 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

Kikare Leica 10x42 BA Snr: 1114304 (slitage)

3 800 kr

Utrop: 2 400 kr

Pantvaror Övrigt

Väggpendyl skadad, delar saknas, delar lösa vissa delar utav misstag bemålade (ej funktionsgaranti)

175 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Övrigt

Keramiktavla, ca 31,5x31,5cm (repor)

Utrop: 1 100 kr

Pantvaror Övrigt

2 Fat, "Imari", diameter ca 18cm

Utrop: 600 kr

Pantvaror Övrigt

Rökelsekar i metall, (slitage), höjd ca 7cm

375 kr

Utrop: 250 kr

Pantvaror Övrigt

Saltkar, i kristall & silver, höjd ca 7cm (slitage)

550 kr

Utrop: 250 kr

Pantvaror Övrigt

Fat, "Artistic object, Precious metal pigments may be toxic, Do not use for eating", diameter ca 22cm

75 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Mynt

Herrcykel. 7VXL, Merida (slitage, opumpade däck)

1 300 kr

Utrop: 850 kr

Pantvaror Mynt

Vas Rörstrand "druva", krackeleringar, sprickor, höjd ca 27cm

25 kr

Utrop: 50 kr

Pantvaror Mynt

Såsskål, 2 fat, Hagtorn, Gustavsberg (nagg, krackeleringar)

75 kr

Utrop: 50 kr

Cigaretthållare 8cm 14K. Vikt 2,9g

Utrop: 475 kr

Champagnevisp 7,5cm/12cm 18k. Vikt 3,9g

650 kr

Utrop: 700 kr

Collier ankar med pärlor 44cm, 18K. Vikt 5,8g

Utrop: 1 100 kr