21 - 40 av 236
123...12 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 3 januari 1998

Klubbad för

Smycken Herring

HERRING, 18K guld med opal, vikt 13.4 g stl 19 1/2 mm.

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

RING, 18K GULD MED trappslipad safir ca 0.92 ct, trangelsl samt brilj totalt ca 1.15 ct /SI stl 17 3/4 mm.

Utrop: 6 200 kr

HÄNGE KORS, 14K guld med 156 briljanter, totalt ca 1.3 ct samt safir ca 1 ct, 7 x 4 cm.

Utrop: 10 300 kr

Smycken Herring

HERRING, 18K guld med safir ca 1.05 ct. stl 18 1/4 mm.

Utrop: 2 800 kr

COLLIER, 18K guld, fantasi, L= 39 cm, vikt 49.0 g

4 600 kr

Utrop: 4 000 kr

COLLIER, silver, ÖRHÄNGEN, 18K guld, L=46 cm, bucklor

Utrop: 700 kr

Smycken Safirring

SAFIRRING, 14K guld med baguette diamanter ca. 0.60 ct. W/SI och safir ca. 1.02 ct. , stl 15 mm, vikt 7.0 g

Utrop: 2 600 kr

ARMBAND, 2 delar, silver /förgylld med citriner, L= 18 cm

700 kr

Utrop: 500 kr

ARMBAND, metall med granater, L=18 cm

1 000 kr

Utrop: 500 kr

ARMBAND, 18K guld, "Bismarck", L= 20 cm, vikt 53.0 g

3 700 kr

Utrop: 4 000 kr

ARMBAND, 18K guld, x-länk, L= 20 cm, vikt 103.0 g

Utrop: 8 000 kr

PAR LJUSSTAKAR, silver

1 100 kr

Utrop: 1 000 kr

COLLIER, 2 delar, tigeröga, hematit, L= 72 cm, 50 cm

350 kr

Utrop: 400 kr

HÄNGE, 18K guld, 2 delar med camé, 10 diam. ca. 0.10 ct., vikt 4.0 g

ÖRHÄNGEN, COLLIER, BROSCH, ARMBAND, silver och goldplatterad, 22 delar

Utrop: 400 kr

ÖRHÄNGEN, 25 par.

350 kr

Utrop: 350 kr

24 ARMBAND, 1 COLLIER, silver / emalj / metall.

500 kr

Utrop: 450 kr

3 ARMBAND, silver / hematiter.

Utrop: 450 kr

ARMBAND, 18K guld, "x-länk", vikt 84.1 g. L=19 cm B=4 cm

Utrop: 7 200 kr

SET: ÖRHÄNGEN, RING, COLLIER, ca. 22K guld med stenar, 4 stenar fattas

Utrop: 2 800 kr