Armband, Ärtlänk 18K (små skador) 19cm 12,5g
Utrop: 1 100 kr
Halskedja, Ankar 18K 56cm 71,4g
Utrop: 7 000 kr
Halskedja, 46cm med hänge med diamant ca 0,29ct 14K 3,3g
Utrop: 1 400 kr
Halskedja, Pansar 18K 43cm 15,7g
Utrop: 1 600 kr
Hänge, Krucifix 18K 5,8g
Utrop: 650 kr
Collier, halvstelt 18K (små skönhetsfel, skada vid lås) 41cm 42,0g
Utrop: 3 700 kr
Halskedja, tvåfärgad 18K 60cm 50,4g
Utrop: 5 000 kr
Halskedja, Ankar 18K 54cm 100,0g
Utrop: 9 700 kr
Collier, lägst 18K (skador) 52cm 11,2g
Utrop: 1 000 kr
Hänge, med grön sten lägst 18K bruttovikt 9,1g
Utrop: 750 kr
Collier, Ärtlänk 18K (skönhetsfel vid låset) 42cm 67,1g
Utrop: 5 800 kr
Hänge, Krucifix 18K (graverad Jerusalem) 11,5g
Halskedja, X-länk doserad 18K 44cm 34,4g
Utrop: 3 350 kr
Halskedja, Pansar ihålig 18K 44cm 21,6g
Utrop: 2 100 kr
Hänge, Krucifix 18K 4,7g
Utrop: 550 kr
Armband, X-länk L:18,5cm B:2,5cm 102,1g
Utrop: 9 500 kr
Armband, X-länk L:16,5cm B:5cm 130,7g
Utrop: 12 800 kr
Halskedja, Bismarck doserad 18K 52,5cm 32,7g
Utrop: 3 200 kr
Armband, Korridorlänk 18K L:17cm B:3cm 94,8g
Utrop: 9 200 kr
Armring, öppningsbar (små repor) 18K 4,7-6cm 15,0g
Utrop: 1 300 kr
Tisdag 24 jan 2006
Förfallna panter / Svensk Pantbelåning